Zadzwoń teraz! 799-355-552

Kret w ogrodzie

01/11/15

Każdy działkowicz bądź właściciel ogrodu wie, że kret to zwierzątko zdecydowanie mniej sympatyczne niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim dlatego, że wytwory jego pracy są bardzo kłopotliwe. Widoczne kopce na trawniku to tylko namiastka szkód wyrządzanych przez krety. Zwierzęta te prawdziwe spustoszenie sieją pod ziemią: niszczą korzenie roślin, które na skutek dewastacji obumierają. Straty powodowane przez krety mogą stać się naprawdę ogromne. Jeżeli zauważysz w Twoim ogrodzie kopce albo inne ślady świadczące o tym, że odwiedził Cię kret zwalczanie jego obecności powinno nastąpić niemal automatycznie!

Możesz spróbować przegonić kreta wykorzystując jego własną broń, czyli kopce. Jeśli wetkniesz w kretowisko drewniany kołek (średniej grubości) i zaczniesz stukać w niego drugim drewienkiem wytworzysz dźwięki, które będą rozchodzić się pod powierzchnią trawnika. Spowodowany w ten sposób hałas może odstraszyć zwierzęta i sprawić, że przeniosą się z Twojego terytorium. Istnieją także urządzenia emitujące dźwięki, za pomocą których również możemy utrzymać krety z dala od naszego ogrodu i wyprosić te już zadomowione. Można także stosować pułapki wewnątrz korytarzy lub mało przyjazną metodę wykopywania kretów za pomocą łopaty zanurzanej w kopcu w odpowiednim momencie (gdy kret wyrzuca ziemię). Rozwiązania te są jednak dość wymagające. Osoba wykonująca je musi wykazać się sporą dozą cierpliwości. Warto przypomnieć, że złapane w pułapkę krety należy przetransportować w odpowiednich warunkach w bezpieczne miejsce.

Aby uniknąć trudności związanych z odstraszaniem, odławianiem i przeprowadzaniem kretów w inne miejsce niż nasz ogród można poprosić o pomoc osoby zajmujące się na co dzień usługami DDD. Nasze doświadczenie i wiedza pozwalają nam wyeliminować obecność kretów z działek i ogrodów – skutecznie i bezpiecznie. Pamiętaj, że im szybciej wyprosisz krety ze swojego terytorium, tym mniej szkód zdążą one wyrządzić!

Działamy na terenie Sosnowca i okolic!