Zadzwoń teraz! 799-355-552

Sprzątanie gołębich odchodów

01/11/15

Czy wiesz, że gołębich odchodów nie można tak po prostu wyrzucić, ale należy je odpowiednio zutylizować? Reguła ta to tylko jedna z wielu przesłanek za tym, że sprzątanie ptasich odchodów warto zlecić profesjonalnej firmie. Samodzielne wykonywanie tych czynności – poza tym, że nieprzyjemne – jest również groźne dla zdrowia. Gołębie odchody a nawet pióra to siedliska bakterii, grzybów oraz roztoczy, a także wylęgarnia owadów. Kontakt z nimi stwarza ryzyko zachorowania, m.in. na histoplazmozę (niebezpieczna, rozległa grzybica) czy salmonellozę.

Tradycyjne sprzątanie strychów i balkonów z gołębich odchodów, podobnie jak przecieranie parapetów i zewnętrznych części okien to za mało, aby przestrzeń stała się rzeczywiście czysta i bezpieczna. Po usunięciu odchodów zalecana jest fachowa dezynfekcja przestrzeni, która pozwala na wyeliminowanie zagrożenia chorobami. Ten zabieg również powinien być wykonywany przez profesjonalną firmę zajmującą się świadczeniem usług DDD. Odkażone w fachowy sposób strychy, balkony czy parapety nie stanowią już źródła niepokoju – można korzystać z nich swobodnie, bez obawy, że zostaniemy zainfekowani przez pozostałości po gołębich odchodach.

Dobrze jest także zabezpieczyć się na przyszłość przed „ptasimi atakami”. W tym celu można wykorzystać np. żelowe tabliczki, które umieszczamy na parapetach. Zawarte w nich substancje powodują, że gołębie nie zbliżają się do naszych okien, ponieważ pozostawione przez nas żelowe odstraszacze postrzegają jako źródła ognia (efekt uzyskiwany przez umieszczony wewnątrz tabliczki pasek ultrafioletu, który ptaki widzą jako płomień). Można także próbować zawrzeć porozumienie z administracją budynków, która może ograniczyć obecność gołębi w pobliżu domostw przez umieszczanie na parapetach kolców czy stosowną adaptację poddaszy bądź strychów, zniechęcającą gołębie do zakładania tam swoich siedzib.

Działamy na terenie Sosnowca i okolic!