Zadzwoń teraz! 799-355-552

Usuwanie gniazda pszczół

02/11/15

Na ogół lubimy miód powstający dzięki pracowitości pszczół, jednak w większości nie jesteśmy przygotowani do mieszkania w pobliżu pszczelego gniazda. Nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli kiedykolwiek widzieliśmy osoby pracujące w pasiekach, wiemy że do obcowania z pszczołami konieczna jest fachowość, odpowiednie przeszkolenie oraz strój. Każdemu, kto na co dzień nie ma kontaktu z tymi owadami pszczelarze i osoby zawodowo zajmujące się zdrowiem człowieka (lekarze, naukowcy, ratownicy) zalecają szczególną ostrożność.

Jeżeli w naszej okolicy spostrzeżemy roje pszczół bądź ich gniazdo powinniśmy wycofać się, zachowując czujność i nie zbliżać się do owadów. Szukając podpowiedzi jak usunąć gniazdo pszczół często można natknąć się na złote rady, np. spróbuj zrzucić gniazdo patykiem. Uwaga! Samo zrzucenie gniazda nie wyeliminuje obecności owadów! Wręcz przeciwnie – zdenerwowane zamachem na swoje lokum pszczoły zaczną nas atakować! To dlatego ważne jest, aby nie zbliżać się w okolice gniazda. Nie powinniśmy także podejmować się samodzielnej walki z rojem pszczół, jeżeli nie znamy lokalizacji gniazda owadów, które nierzadko może być dobrze ukryte.

Nie zapominajmy o tym, że pszczoły to pracowite, mądre i pożyteczne stworzenia, które w ostatnim czasie ulegają masowemu wyginięciu. Nie wolno stosować wobec nich aktów owadobójczych. Jesteśmy zobowiązani przenieść usunięte gniazdo pszczół w bezpieczne miejsce. Wyłącznie profesjonalne firmy dezynsekcyjne dysponują narzędziami pozwalającymi na wykonanie tego zabiegu. Jeżeli Klienci pytają nas o to jak zlikwidować gniazdo pszczół, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim – podpowiadamy, że należy pamiętać o stroju, który będzie w stanie dać nam maksymalną ochronę przed użądleniami (pisaliśmy o tym w artykule dotyczącym usuwania gniazda os).

Z naszego doświadczenia wynika jednak, że jedynym w pełni bezpiecznym i zarazem najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się pszczół z naszej okolicy jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, świadczącej usługi dezynsekcyjne. Wybierając naszą ofertę, masz pewność, że skutecznie i szybko zlokalizujemy i wyeliminujemy siedlisko pszczół, zapewniając Ci bezpieczeństwo i przestrzeń wolną od uciążliwych owadów – bez ryzyka użądleń!

Działamy na terenie Sosnowca i okolic!