Zadzwoń teraz! 799-355-552

Jak pozbyć się mrówek?

04/11/15

Pracowitość mrówek imponuje badaczom stylu życia tych owadów. Jednak zdecydowanie większą pracowitością muszą wykazać się osoby, które zastanawiają się jak usunąć mrówki i chcą dokonać tego na własną rękę. W ramach tzw. domowych porad można dowiedzieć się, że w zwalczaniu mrówek przydatne jest zaobserwowanie tras, jakimi poruszają się te owady. Dopiero po ich wytropieniu powinniśmy podjąć działania wytapiające. Do najczęściej spotykanych należy opryskiwanie tras wędrówek owadów dostępnymi na rynku preparatami owadobójczymi. Zabieg ten niesie za sobą ryzyko zatrucia. Szczególną ostrożność trzeba zachować w kuchniach oraz pomieszczeniach, w których znajduje się żywność. Należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci i domowych zwierząt, które nie powinny zbliżać się do miejsc pokrytych środkiem owadobójczym. Chemiczny preparat można zastąpić domowymi sposobami, takimi jak skrapianie przestrzeni sokiem z cytryny, nacieranie jej wazeliną lub octem. Niektórzy polecają także „zaatakowanie” mrówek żywnością przez obsypanie ich ulubionych tras i kątów cynamonem, pieprzem i solą – mieszanka ta powinna zadziałać odstraszająco, jednak jej rzeczywista skuteczność może być znikoma.

Nie zapominajmy, że działania zwalczające należy dostosować do miejsca przebywania mrówek. Będę one różne zależności od tego czy owady zalęgły się w naszym domu czy np. w ogrodzie. W odstraszaniu mrówek ogrodowych pomocne są zioła i kwiaty, np. mięta, bazylia, szałwia oraz nagietek. Należy zadbać o to, aby rośliny te znajdowały się na obszarze, który chcemy szczególnie chronić przed mrówkami. Stosowanie tych naturalnych i w pełni bezpiecznych dla ogrodu metod jest niestety czasochłonne, długotrwałe i rzadko przynosi oczekiwane rezultaty.

Zdecydowanie lepsze wyniki daje stosowanie dostępnych na rynku preparatów przeznaczonych do walki z mrówkami ogrodowymi. Ich używanie bywa jednak szkodliwe czy wręcz niebezpieczne dla naszego zdrowia, kondycji naszych zwierząt, roślin i upraw – najogólniej mówiąc jest niekorzystne dla fauny i flory. W ogrodach oraz w mieszkaniach można także rozkładać ziarna kawy, które rzekomo mają odstraszać mrówki, jednak metoda ta nie należy do najskuteczniejszych.

Można powiedzieć, że samodzielna likwidacja mrówek w warunkach domowych czy ogrodowych, która zakończyłaby się trwałą i szybką eliminacją wszystkich osobników jest w zasadzie niewykonalna. Jeżeli zależy Ci na kompleksowym i jak najszybszym pozbyciu się mrówek, skontaktuj się z nami! W naszej ofercie znajduje się dezynsekcja mrówek, czyli kompleksowe i fachowe ich zwalczanie. Usługa ta objęta jest gwarancją: dyskrecji wykonania, jakości stosowanych przez nas preparatów i sprzętu oraz skuteczności metod. Nasza praca przekłada się na zadowolenie Klienta, a jej widocznym rezultatem jest przestrzeń wolna od mrówek!

Działamy na terenie Sosnowca i okolic!