Zadzwoń teraz! 799-355-552

Mrówki faraonki – zwalczanie

04/11/15

Pisaliśmy już o tym jak pozbyć się mrówek – ogólnie, teraz zajmiemy się tematem bardziej szczegółowo. Mrówki faraonki, bo o nich będzie mowa, to owady bardzo trudne do wytępienia. Są niezwykle zwinne, płodne i mało wymagające. To znaczy, że potrafią wykorzystać np. przewody centralnego ogrzewania, aby przedostać się na coraz wyższe kondygnacje budynków. Rozmnażają się w szybkim tempie, a do przetrwania wystarczy im niewielka ilość pożywienia – dosłownie pozostawione przez przypadek okruchy – na podłodze czy blacie kuchennym. Owady te potrafią zagnieździć się naprawdę wszędzie – w szparach podłogowych, szczelinach w ścianach, przy wykładzinach i wykończeniach podłóg (listwach), etc.

Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na pozbycie się mrówek Faraona? Najbardziej ekonomicznym – oszczędzającym czas, nerwy i pieniądze rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się dezynsekcją. Decydując się na naszą pomoc, masz pewność, że mrówki znikną z Twojego domu – szybko i dyskretnie, a Twój budżet nie zostanie nadszarpnięty!

W sytuacji, gdy decydujesz się na samotną walkę z faraonkami, doradzamy uzbrojenie się w cierpliwość. Tępienie tych owadów może zająć Ci nawet kilka tygodni – począwszy od obserwacji tras wędrówek, które pozwolą Ci zlokalizować ich siedlisko przez działania zwalczające aż po oczekiwanie na rezultaty. W domowej likwidacji mrówek faraonek pomóc może Ci mieszanka wykonana z żółtek jaj i boraksu – należy umieszczać ją mniej więcej co drugi dzień na trasach wędrówek owadów jako przynętę – wabiącą i jednocześnie trującą mrówki. Proces tępienia trwa kilka tygodni, jednak na ogół przynosi dobre rezultaty. Jeżeli nie chcemy, aby w tym czasie mrówki zbliżały się do miejsc, w których mogą być szczególnie niebezpieczne (pokoje dziecięce czy toalety) możemy rozważyć posmarowanie wejść do tych pomieszczeń oraz przedmiotów znajdujących się w nich wazeliną, która częściowo utrudnia owadom poruszanie się i przedostawanie w inne miejsca. Kiedy już pokonasz faraonki, nie zapominaj o zapobieganiu inwazji owadów – dbaj o czystość i szczelność swojego domu regularnie!

Działamy na terenie Sosnowca i okolic!