Zadzwoń teraz! 799-355-552

Mrówki w domu

04/11/15

W artykule dotyczącym tego jak pozbyć się mrówek pisaliśmy, że metody zwalczające owady powinny być dostosowane do miejsca ich przebywania. Inaczej będziemy postępować z mrówkami ogrodowymi, a inaczej zachowamy się wobec tych, które zalęgły się w domu. Jeżeli odkryjesz, że w Twoim mieszkaniu pojawiły się mrówki zwalczanie ich powinno rozpocząć się od razu!

Możemy wykorzystać to, co mamy pod ręką, czyli ocet albo sok z cytryny, którymi należy skropić miejsca przebywania mrówek, ze szczególnym uwzględnieniem tras, jakimi wędrują one najczęściej. W przypadku owadów, które aktualnie widzimy dysponujemy co najmniej kilkoma strategiami: możemy wciągnąć je odkurzaczem (po takim działaniu należy wymienić filtr) albo potraktować pojedyncze osobniki domowym preparatem owadobójczym wykonanym z ok. pół litra wody, łyżki płynu do mycia naczyń i łyżki alkoholu. Jeżeli problem wydaje nam się trudny do samodzielnego rozwiązania, domowe sposoby zawodzą, a mrówki są coraz bardziej uciążliwe, zachęcamy Cię do skorzystania z usługi dezynsekcji. Pozwala ona na kompleksową, i szybką, a co najważniejsze skuteczną eliminację mrówek. Usługa jest wykonywana według obowiązujących standardów bezpieczeństwa. Oprócz tego naszym Klientom gwarantujemy pełną dyskrecję pracy – do realizacji zlecenia przyjeżdżamy nieoznakowanym pojazdem.

Warto podkreślić, że pojawieniu się mrówek domowych trudno zapobiec. Regularne i dokładne sprzątanie mieszkania oraz przechowywanie żywności w pojemnikach próżniowych często nie wystarczy, aby uchronić się przed inwazją. Pomocne jest sprawdzanie stanu technicznego mieszkania, dbanie o jego szczelność i łatanie wszelkich dziur oraz szpar, np. w ścianach czy w okolicy okien i drzwi, przez które mrówki mogą przedostać się do naszego domu – z łatwością.

Działamy na terenie Sosnowca i okolic!